تبلیغات
خودروهای رور دنیا - رنو مگان ۲۰۰۰ در برابر تویوتا کرولا

خودروهای رور دنیا

شنبه 30 شهریور 1387

رنو مگان ۲۰۰۰ در برابر تویوتا کرولا

نویسنده: امیررضا   طبقه بندی: مقایسه ، 

سلام دوستان

از نظراتتون خیلی متشکرم .

فرا رسیدن سالروز ضربت خوردن مولای متقیان حضرت علی (ع) رو به همه ی شیعیان و دوستداران آن حضرت تسلیت عرض می کنم . امیدوارم که در مراسم احیاء دیشب و شب های آینده من رو هم از دعای خیرتون محروم نکنید .

برای امروز میخوام پس از مدت ها یک مقایسه بین اتومبیل هایی که در کشورمون به فروش میرسن بذارم . امیدوارم که مورد توجهتون قرار بگیره .

منتظر نظراتتون هستم .

Renault megane 2.0 Vs Toyota Corolla Xli

Renault Megane II Saloon (2003) 800x600 wallpaper 1

اگر قصد خرید اتومبیلی در محدوده ی قیمت 35 ملیون تومان رو داشته باشید با چند انتخاب مواجه خواهید شد . تویوتا کرولا - رنو مگان - مزدا 3 و سایر خودروهای وارداتی ( البته به صورت دست دوم ) گزینه هایی هستند که شما پیش روی خود دارید . در این میان اگر از خودروهای دست دوم گذر کنیم سه گزینه ی باقی مانده انتخاب شما خواهند بود . در این میان مزدا 3 به دلیل اسپرت بودن متفاوت از دو خودروی دیگر است به همین دلیل ما در این مقایسه دو خودرویی که از حیث کلاس و ابعاد به یکدیگر شباهت بیشتری دارند را انتخاب کرده ایم .

ملاک این مقایسه انتخاب خودرویی است که دارای طراحی زیبا - موتور پرقدرت و کم مصرف و فضا و امکانات مناسب باشد . به همین دلیل توجه چندانی به وِیژگی های اسپرت نشده است .

طراحی خارجی :

Toyota Corolla Sedan (2009) 800x600 wallpaper 6

طراحی خارجی مگان مدتی است که برای ما عادی و کسل کننده شده چرا که در حدود شش سال از عمر این خودرو گذشته و طبیعتا نباید توقع یک طراحی بروز و جذاب را از مگان داشت . فرم شکسته و زاویه دار چراغ های جلو در کنار جلوپنجره ی کوچک دو تکه به مگان شخصیتی خشک و زمخت می بخشد .  تیرگی خاص این چراغ ها نیز مزید بر علت شده و بر تقویت این شخصیت صحّه می گذارد .

خطوط روی بدنه مگان کاملا محو و کم رنگ است و تنها خطی که اندکی به چشم می آید خط روی کاپوت جلو است که حالتی شکسته به این عضو مگان می بخشد .

مهم ترین نقطه ی ضعف طراحی مگان فرم صندوق عقب است . عموما در تبدیل فرم خودروهای هاچ بک به سدان این مشکل به وجود می آید . ارتفاع بلند این صندوق و طول کوتاه آن به یکدستی طرح مگان لطمه وارد کرده است .

Renault Megane II Saloon (2003) 800x600 wallpaper 8

ستون C بسیار پهن و چراغ های عقب بزرگ به زیبایی مگان تا حد زیادی لطمه وارد کرده است . البته در مدل های عرضه شده در داخل کشورمان ارتفاع عجیب و غیرعادی خودرو ( کافی است تا یک رنو مگان را مثلا در کنار یک پژو 405 قدیمی ببینید ) نیز مزید بر علت می شود و نمای عقب مگان را غیر قابل قبول تر می نماید .

اما طراحی کورولا بر خلاف مگان به خودروهای روز دنیا شباهت دارد . DNA کمری در تمامی بخش های کورولا به چشم می خورد و به همین دلیل زیبایی قابل قبولی را به کورولا می بخشد .

فرم رو به پایین چراغ های جلو و جلوپنجره به همراه خطوط نرم و ماهیچه ای روی کاپوت به این خودرو چهره ای نرم و ملایم می بخشد که دقیقا در برابر مگان قرار دارد .

ارتفاع کوتاه شیشه های جانبی و خطوط نرم روی درها به پویاتر شدن طرح کورولا کمک شایانی نموده است .

Toyota Corolla Sedan (2009) 800x600 wallpaper 28

پاشنه آشیل کورولا نیز همانند مگان قسمت عقب آن است . چراغ های ساده و برآمده ی عقب که به دور از هرگونه جذابیتی طراحی شده اند لطمه ی اساسی را به چهره ی این خودرو وارد می آورد و همین بخش است که باعث می شود یکدستی و هماهنگی طرح کمری در کورولا دیده نشود .

در کل باید گفت که به رغم وجود ضعف در طراحی قسمت عقب هر دو خودرو ; چهره ی بروز تر و زیباتر کورولا در کنار کیفیت ساخت ظاهری بالاتر آن موجب می شود تا امیتاز این بخش به تویوتا کورولا برسد .

طراحی داخلی :

Renault Megane II Saloon (2003) 800x600 wallpaper 15

کابین این تیپ از کورولا دارای قطعات چوبی میباشد که بر خلاف کابین مدل Gli که از قطعات فلزی سود میبرد حس و حالی لوکس تر را به اتاق می بخشد .

استفاده از این قطعات در بخش کنسول وسط و اطراف جعبه دنده موجب زیباتر شدن کابین این خودرو می گردد .

دریچه های کولر در بالاترین بخش کابین جاسازی شده اند و فرم مربع شکل آن ها با سایر بخش های کابین هماهنگ است .

اهرم های دوار در بخش پایین و کنترل ها و دکمه ها از کیفیت ظاهری مناسبی برخوردارند ولی طراحی آن ها خیلی هم مدرن نیست .

ترکیب دو رنگ نقره ای و خاکستری روشن روشنایی خاصی را به کابین کورولا می بخشد که موجب زیباتر جلوه کردن کابین می شود .

فرم طراحی فرمان سه تکه و نشان دهنده های نورانی کورولا اوج زیبایی کابین این خودروست  . بر آمدگی ها و برش های روی فرمان در کنار نشان فلزی تویوتا جذابیت خاصی را به همراه می آورد .

اما در مقابل مگان نیز حرف هایی برای گفتن دارد . انحنای داشبورد و ترکیب رنگ مشکی و کرم ( البته در مدل 1600 دیگر از رنگ کرم خبری نیست ) علاوه بر زیبایی کابین این خودرو را بیشتر شبیه به نمونه های اولیه ای که از گل مخصوص ماکت سازی ( clay ) ساخته شده می نماید .

Toyota Corolla Sedan (2009) 800x600 wallpaper 36

برش بخش میانی دریچه های کولر توسط اهرم دایره ای زیر آن کار بدیعی است که طراحان مگان آن را انجام داده اند .

محل قرارگیری دکمه ها تقریبا مناسب است ولی رنگ مشکی پس زمینه ی آن ها می توانست بهتر از این باشد . جاگذاری دکمه ی فلاشر نیز در پایین ترین بخش کنسول از نکات منفی این خودروست .

فرم طراحی فرمان مگان به هیچ وجه زیبایی این بخش کورولا را ندارد و دایره ی متخلخل قرار گرفته در اطراف نشان رنو نیز  از جذابیت آن  می کاهد .

فضای صندلی های عقب مگان کمی بیشتر از کورولا است و امکان باز شدن یک زیر دستی نیز از ویژگی های مثبت آن است ( که البته در کورولا نیز وجود دارد ) . طول بیشتر نشینمنگاه و ارتفاع بلندتر سقف نیز موجب جادار تر شدن فضای کابین مگان می گردد . ضمن این که این نکته را نیز در نظر بگیرید که پوشش صندلی ها در مگان به مراتب زیباتر از کورولا است .

به رغم زیباتر بودن طراحی داشبورد کورولا امتیاز این بخش نصیب مگان می گردد زیرا خودرویی جادار تر است .

امکانات و ایمنی :

Toyota Corolla Sedan (2009) 800x600 wallpaper 37

تجهیزات رفاهی مگان شامل : پخش صوت CD با چهار بلندگوی 15 واتی - جالیوانی کنسول وسط - داشبورد با قابلیت خنک کنندگی - صندلی های تاشونده ی عقب پرده های آفتاب گیر جانبی و عقب - چهار شیشه ی برقی لمسی - قفل مرکزی - تهویه ی مطبوع اتوماتیک - آینه های بغل برقی و گرم شونده - دماسنج خارجی  و فرمان هیدرولیک با قابلیت تنظیم در عمق و ارتفاع می باشد .

تجهیزات رفاهی کورولا نیز شامل : کولر - فرمان هیدرولیکی - شیشه های برقی - در باز کن با کنترل از راه دور - سیستم پخش CD/MP3 با چهار بلندگو - سیستم ضد سرقت - آینه های جانبی برقی با قابلیت جمع شوندگی  - زیردستی عقب با جالیوانی - کروز کنترل و سنسور پارک  می شود .

با مقایسه ی تجهیزات این دو خودرو میبینیم که مگان جزئیات بیشتری را در تجهیزات خود ارایه می دهد ولی کورولا نیز دارای مواردی نظیر کروز کنترل و سنسور پارک است که در مگان وجود ندارد .

Renault Megane II Saloon (2003) 800x600 wallpaper 17

از حیث ایمنی هر دو خودرو 5 ستاره را از کانون Euro NCAP دریافت کرده اند ولی نصب 6 ایربگ در مگان به جای 2 ایربگ در کورولا برتری مگان را به اثبات می رساند .

در این بخش نیز باید امتیاز را به رنو مگان داد .

موتور و گیربکس :

Toyota Corolla Sedan (2009) 800x600 wallpaper 43

موتور در نظرگرفته شده برای کورولا دارای 4 سیلندر و به حجم 8/1 لیتر می باشد که با وجود سیستم زمان بندی متغیر سوپاپ ها 130 اسب بخار قدرت را در دور موتور 6000 تولید می کند .

حداکثر گشتاور این موتور برابر 170 نیوتون متر است که در دور موتور 4200 به دست می آید .

مصرف سوخت این موتور بین 3/7 الی 7/7 لیتر در صد کیلومتر عنوان شده است . گیربکس اتوماتیک این خودرو نیز از نوع چهار سرعته است .

اما مگان از یک موتور 2 لیتری به قدرت 136 اسب بخار که حداکثر قدرت را در دور موتور 5500 ارایه می دهد سود میبرد . حداکثر گشتاور این موتور برابر 191 نیوتون متر است که در دور موتور 3750 به دست می آید .

ظرفیت باک مگان برابر 60 لیتر و باک کورولا 50 لیتر است .

وزن کورولا 1215 کیلوگرم و وزن مگان 1190 کیلوگرم می باشد. 

اما مصرف 5/7 لیتری مگان در هر صد کیلومتر  همانند کورولا است و از این لحاظ تفاوتی نیز حس نمی شود.

در این بخش نیز مگان با اختلافی اندکبرنده ی آزمایش است .

پایان سخن :

هر دو خودرو دارای ویژگی های خاص  خود هستند . کورولا اتومبیلی زیباتر ( چه در داخل و چه در خارج ) است که تجهیزات - قدرت و ایمنی مناسبی را ارایه می دهد . در مقابل طراحی مگان به هیچ وجه به پای کورولا نمی رسد ولی مگان در هر بخش توانسته با اختلاف اندکی از پس کورولا بر بیاید .

کورولا اتومبیلی است که چه برای شهر و چه برای جاده مناسب است و گارانتی 5 ساله یا 100 هزار کیلومتری آن در کنار کیفیت بالای تویوتا نیازهای بسیاری از فراد را برطرف می کند . در مقابل مگان به دلیل ایمنی و فضای داخلی بیتشر می تواند نظر خانواده ها را به خود جلب کند .

اما در این مقایسه اگرچه مگان توانسته بیشتر بخش ها را با سربلندی طی کند ولی این به آن معنا نیست که کورولا دارای ضعف است و وقتی طراحی زیبای کورولا ( که نقش قابل توجهی در یک انتخاب را دارد ) را در کنار تجهیزات و ایمنی مناسب و مهم تر از همه کیفیت و گارانتی بالای آن قرار میدهیم کورولا برنده ی این آزمایش می شود .

قیمت تویوتا کورولا Xli اتوماتیک هم اکنون برابر 3570000 تومان است که به  صورت  نقدی قابل خریداری است و قیمت مگان 2000 نیز نیز در بازار آزاد چیزی در حدود 35 ملیون تومان است .

رتبه ی اول : تویوتا کورولا Xli

رتبه ی دوم : رنو مگان 2000

خوانندگان عزیز با عرض پوزش برای عکس ها ؛ لطفا برای دیدن گالری عکس های کورولا و مگان بر روی تصاویر کلیک کنید .

نظرات() 
tarot facile avenir
جمعه 31 شهریور 1396 07:38 ق.ظ
jeu tarot gratuit pour windows 8 tarot facile avenir tarot amoureux
marie claire tarot amour immediat et gratuit
tarot gratuit egyptien tirer le tarot en ligne apprendre tarot divinatoire boutique jeu tarot paris tarot marseille signification atout tarot anglais tarot divinatoire amour en ligne tarot
jeu g tarot doreen virtue tarot arabe 2017 tarot romeo et
juliette jeu tarot gratuit pour windows 8 tarot rtl tv tarot
gratut tarot ligne gratuit tirage tarots marie claire belote tarot yams apprendre tarot divinatoire
jeux tarot pc tarot lune etoile tarot marseillais gratuit oui non tarot
amour juillet 2015 tarot oui non 1 carte viviane tarot avis tarot amour
2015 cancer l ermite tarot tirer tarot signification tarot marseille
mineur tarot divinatoire wiki amour tarot jeux tarot gratuit
windows 8 grand tarot belline gratuit poignee atout au tarot osho tarot amazon tarots avenir amoureux jouer
tarot 5 tarot amour aline pasqui tarot fiable et serieux tirage tarots marseille
gratuit latin tarot divination carte tarot signification le bateleur objectif tarot
gratuit association carte tarot signification tarot
jeu gratuit sans inscription avenir tarot en ligne gratuit carte tarot signification le diable
tarot futuro laboral
پنجشنبه 30 شهریور 1396 04:55 ق.ظ
cartas de tarot gratis por trabajo tarot futuro laboral blog tarot gratis consultacartas tarot gitano gratis tarot
luna invertida amor tarot tirada de cartas gratis amor tarot
videncia gitana tarot de marsella significado comprar cartas de tarot en mexico tarot amor sagitario
abril 2016 tirada de cartas gratis si o no 2014
tarot cartas gitanas amor gratis tirada tarot astrologico gratis consultas
de tarot primera consulta gratis de tarot cartas
del tarot del amor gratis 2017 lectura de cartas de
tarot en queretaro deviant moon tarot download tarot angelical del amor gratis tirada tarot gratis marsella tarot
evolutivo barcelona tarot bota color carta do dia tarot gratis
tarot la rueda dela fortuna tarot osho carta la fuente tarot en femenino purpura lectura de tarot gratis 2015 tarot wicca revista
semana tarot movil tarot salud de un familiar tarot verdadero del amor publicidad
para linea de tarot tarot angels doreen virtue significado de la rueda dela fortuna invertida en el tarot oracle tarot la justicia tarot sentimientos
linea tarot milanuncio 5 de oros tarot marsella the world tarot significado tarot telefonico gratis en chile
tarot interpretacion tarot el oraculo del dinero tarot gratis del trabajo los arcanos tirada tarot gratis confiable tirada tarot
4 cartas gratis tarot y kabala samael pdf tarot del enigma da
vinci cartas tarot asturias pregunta tarot venus
tarot
plan cul saint medard en jalles
سه شنبه 14 شهریور 1396 03:05 ق.ظ
homme cherche femme pour plan cul plan cul saint medard en jalles femme cherche homme plan cul plan cul
viry chatillon plan cul gratos plan cul gaillac plan cul douarnenez plan cul meurthe et
moselle plan cul montlouis sur loire plan cul paris gay plan cul bois guillaume plan cul bourg
la reine plan cul gay ado plan cul a paris cherche femme pour
plan cul site de rencontre pour plan cul gratuit plan cul comines plan cul
badoo plan cul gratuit marseille plan cul fonsorbes
plan cul sur la rochelle plan cul a lille plan cul neuilly plaisance
tchat plan cul gratuit plan cul sanary sur mer plan cul 87 trouver un plan cul facilement plan cul paris gratuit plan cul conde sur l'escaut plan cul epinay sur seine plan cul saran petites
annonces plan cul plan cul carrieres sur seine plan cul tours plan cul en gironde plan cul essonne recherche de plan cul plan cul saint leu
la foret plan cul ermont plan cul biarritz plan cul l'etang sale le bon plan cul
plan cul dijon plan cul pont du chateau plan cul hotel plan cul en correze plan cul muret plan cul avec une beurette
plan cul val de marne plan cul martigues
tarot medium rosana
دوشنبه 13 شهریور 1396 10:10 ق.ظ
tirage tarot en croix signification tarot medium rosana carte tarot avenir tirer tarot en ligne tirage tarot
amour gratuit sans inscription tarot explication jeu medium voyance tarot jeu carte tarot
gratuit en ligne amour tarot gratuit en ligne tarot angers tirage
tarot gemeaux juin 2017 jeu gratuit tarot divinatoire tarot ele ainda pensa
em mim association tarot 4 oracle tarot amour jouer au
tarot a 4 gratuit osho tarot satori tarot pc tarots gratuits
du jour tarot amour gratuit egyptien le jugement et la justice tarot lire
l'avenir avec le tarot regle du jeu du tarot pendu tarot oracle vs tarot tarot
gitan gratuit tarot iza oui non tarot elle lui regle tarot sans tete divitarot
latin tarot tirage tarot gratuit philippe tarot serieux oui non site tarot en ligne denis lapierre tarot gratuit tirage tarot
sante gratuit tarot travail gratuit 2015 papus
tarot divinatoire pdf tirage en croix tarot signification cosmopolitan tarot divinatoire
tirage tarot direct gratuit tarot arcane 8 tarot gratuit serieux amour magie voyance tarot mobile tarot jour
goastro be etoile tarot pratique l'imperatrice tarot divinatoire tarot amerindien gratuit tirage tarot reponse oui
non gratuit tarot 2016 gratuit tarot gratuit voyance amour
tirage tarots gratuit mlle lenormand
چهارشنبه 1 شهریور 1396 08:18 ب.ظ
123 tirage tarot tirage tarots gratuit mlle lenormand tarot
prophetique tarot petit au bout partie perdue
osho tarot gratuit de tarot regle tarot a 6 joueurs interpretation tarot divinatoire tarot oracle gratuit belline
tarots tzigane tirage tarot oui non pendule tarot diane boccador matthieu
tarot mariage tarot gratuit a 4 tarot amour numerologie tarot jouer
a 2 tarot jeu carte tarot asiaflash jouer au tarot en ligne gratuit sans inscription cartomancie tarot gratuit tarot jouer a 2 tirage tarot amour belline
gratuit
tarot maelly
جمعه 20 مرداد 1396 11:00 ب.ظ
interpretation carte tarot l'imperatrice tarot maelly jeu tarot a
2 tirage tarot ni oui ni non crowley tarot tarot gratuit veritarot tarot du jour oui ou non web tarot o papa signification lame tarot etoile tirage tarot avenir
sentimental gratuit anna k tarot youtube vrai tarot divinatoire jeu tarot gratuit ligne carte tarot gitane tarot ange
aline pasqui voyance gratuit tarot ligne tarot en croix celtique tarot
marseille gratuit gitane osho tarot en ligne tarot travail gratuit
2014 tarot gratuit juin 2015 tirage en croix tarot pdf
oceanickey7737.jimdo.com
چهارشنبه 18 مرداد 1396 10:55 ق.ظ
I take pleasure in, lead to I found exactly what I used to be looking
for. You have ended my 4 day long hunt! God Bless you man. Have a great day.
Bye
carte tarot l'amoureux niveau 1
دوشنبه 16 مرداد 1396 05:14 ب.ظ
apprendre le tirage en croix tarot de marseille carte tarot l'amoureux
niveau 1 tirage gratuit de tarot marie claire tirage tarot et carte gratuit
tirage tarot oracle gratuit les tarots divinatoires tirage
tarot belline en ligne voyance en ligne gratuite sans attente
tirage du tarot divinatoire gratuit tarot gratuit oracle g tirage
tarots amour marie claire tirage de cartes tarot persan tarot amour
rtl tirage de tarot amour precis tirage tarot oracle ge gratuit tirage
gratuit tarot amour tarot du jour gratuit de la semaine tirage de cartes tarot en ligne
tarot en ligne gratuit amour allo voyance tirage
tarot gratuit tirage tarot de belline gratuit en ligne tirages des tarots
gratuits
savoir tirer les tarots de marseille
یکشنبه 15 مرداد 1396 09:14 ب.ظ
tirage tarot de marseille serieux savoir tirer les tarots de marseille
tirage du tarot amoureux gratuit tarot gratuit jeu de 32 tirage de tarot
fiable signification des 22 lames majeures du tarot de marseille tirages gratuits des tarots de marseille tarot gratuit journal des femmes tirage
tarot gratuit travail 2013 tarot et oracle gratuit 2014 apprendre tirage tarot
en croix les passeurs de lumiere tirage du tarot tirage
gratuit des tarots de marseille tirage des tarots gratuit et immediat le tarot de l amour tirage du tarot belline
tarots gratuits amour tirage tarot de marseille gratuit
2014 horoscope tarot gratuit tirage tarot famille gratuit nouveaux tarot ge
gratuit tirage gratuit tarot de belline
tarot multijoueur en ligne
یکشنبه 15 مرداد 1396 01:10 ب.ظ
tirage de tarot oracle tarot multijoueur en ligne tirage
tarot et oracle amour gratuit tarot indien de l
amour tirage tarot de marseille gratuit en croix tarot par oui
ou non tirage tarot argent gratuit tarot immediat gratuit tirage tarot de marseille gratuit de qualite le meilleur tarot
gratuit en ligne tirage carte tarot gratuit serieux tirage du tarot gratuit marie claire tirage gratuit en ligne du tarot ge tirage tarot de marseille amour gratuit tirage tarots
gratuits belline remy tirage tarot gratuit en ligne avec question tarot gratuit
de marseille immediat tirages des tarots jeux gratuits tarot telecharger interpretation et tirage des
cartes du tarot de marseille tirages gratuits
tarots tirage tarot gratuit denis lapierre
cartomancie
tarot en ligne serieux
یکشنبه 15 مرداد 1396 02:12 ق.ظ
tirage tarot marseille gratuit tarot en ligne serieux methode tirage tarot en croix tarot
en ligne gratuit immediat tirage du grand tarot persan tirage tarot divinatoire gratuit 2014 tirage
des cartes de tarots tirage tarot oui non gratuit en ligne tirage
gratuite tarot tirage et interpretation des cartes du tarot de marseille methode tirage tarot
persan tarots tirages gratuits tirage tarot chamanique tirage de tarot denis lapierre gratuit tirage tarot de marseille
gratuit dame de trefle tirage des tarots de la semaine tirage tarot
en ligne gratuit+ oui non tarot de marseille explication des lames tirage tarot de marseille en croix gratuit tirage tarot question gratuit tirage tarot amour immediat gratuit tirage tarots
gratuits
voyance musulmane gratuite
شنبه 14 مرداد 1396 12:18 ب.ظ
chat voyance gratuite voyance musulmane gratuite tarot gratuit voyance virtuelle horoscope gratuit voyance astrologie
voyance gratuit par chat tchat voyance gratuit sans cb voyance par telephone pas cher voyance
gratuite chat direct voyance gratuite en ligne marie claire voyance immediate gratuite par mail voyance amour gratuit en ligne voyance carte gratuite en ligne voyance medium gratuite
par mail voyance couple gratuite chat voyance en ligne gratuite sans attente belgique voyance gratuite tirage tarots voyance tarot gratuit et
immediat voyance par chat gratuite sans inscription voyance gratuite 1 question par mois voyance par chat gratuit en direct voyance
par tchat en direct gratuit carte de voyance gratuit
http://valenciakensgyjctn.jimdo.com
جمعه 13 مرداد 1396 09:11 ب.ظ
My brother recommended I might like this website. He was entirely right.
This post actually made my day. You can not imagine just how
much time I had spent for this info! Thanks!
voyance gratuite question a poser
چهارشنبه 11 مرداد 1396 06:47 ق.ظ
voyance gratuite chat sans cb voyance gratuite question a poser voyance
pendule gratuite voyance en chat gratuit voyance par mail gratuite
voyance gratuite en ligne oui non site de voyance gratuite en ligne
voyance de l amour gratuite voyance gratuite en ligne immediate voyance gratuite 2013 tarot voyance gratuite pour couple boule de voyance gratuite voyance gratuite en ligne immediate
sans cb horoscope voyance gratuite voyance gratuite en direct par telephone tchat voyance en ligne gratuit sans inscription voyance rapide et gratuite en ligne tirage
belline voyance gratuite voyance gratuite amour perdu voyance amour gratuit en ligne forum
voyance gratuite laura tchat gratuit voyance sans
inscription
как убрать вулкан казино со стартовой страницы
شنبه 13 خرداد 1396 07:24 ق.ظ
казино адмирал отзывы
бездепозитные бонусы в казино
казино играть онлайн
рулетка с играми
казино джойказино
горкигород
казино вулкан ставка
игры в автоматы
сочи красная поляна
как убрать вулкан казино
онлайн казино бездепозитный бонус за регистрацию
казино остров сокровищ играть
играть через интернет
как играть в казино в самп
вулкан платинум казино
слава казино
казино с бонусом за регистрацию
http://tinyurl.com/y8ta69hg
http://tinyurl.com/y7kdakm3
http://tinyurl.com/y92rchcg
http://tinyurl.com/yclljht8
http://tinyurl.com/ybaemzc8
http://tinyurl.com/y8ut4gnh
http://tinyurl.com/ycqmncu2
http://tinyurl.com/ya3f8e49
http://tinyurl.com/y9vzm3sg
http://tinyurl.com/y8yv3e8u
http://tinyurl.com/y7n59aub
http://tinyurl.com/y8ekwjhh
http://tinyurl.com/ycavrrxk
http://tinyurl.com/ycvsmnpz
http://tinyurl.com/yaqtqmgu
http://tinyurl.com/y7h6pfts
http://tinyurl.com/ya7epmgy
http://tinyurl.com/y8awh25l
goo.gl
پنجشنبه 4 خرداد 1396 11:52 ق.ظ
Смотрите лучше здесь:
ландшафтный дизайн - Lavina -
https://goo.gl/y86VyZ
ландшафтный дизайн (goo.gl)
https://goo.gl/lCqLxt
ландшафтный дизайн - Lavina -
https://goo.gl/gsjUMk
Ward
پنجشنبه 28 اردیبهشت 1396 07:50 ب.ظ
Смотрите лучше здесь:
ландшафтный дизайн - Cleta -
https://goo.gl/AaiZeV
علی
پنجشنبه 21 اردیبهشت 1396 01:45 ب.ظ
اگر دنبال ماشین خوب و نرم و ایمن هستید مگان بخرید نظرتونو درباره ب کرولا تقیر بدید و مگان دسته دوم بخرید چون یه چرخ مگان به درد کله کرولا میخوره اقایو درباره ی مگان اگر چیزی نمیدونن حرف نزن مگان داخل جاده اگر گذاشت بهش ائن موقع فوش بدید نه الان برید مگان بخرید که مگان به چرخش به کرولا میارزه
эта страница
چهارشنبه 6 اردیبهشت 1396 12:34 ب.ظ
I was looking at some of your articles on this site and I believe this
internet site is real informative! Keep putting up.
jaka karma dla kota będzie najzdrowsza
دوشنبه 4 اردیبهشت 1396 04:24 ق.ظ
You can certainly see your enthusiasm within the work you write.
The world hopes for even more passionate writers like you who
aren't afraid to say how they believe. Always go after your heart.
najlepszakarmadlakota.yeta.pl
پنجشنبه 31 فروردین 1396 03:47 ب.ظ
I'd like to thank you for the efforts you have put in writing this blog.
I really hope to view the same high-grade content by you later on as
well. In fact, your creative writing abilities has inspired me to get my own, personal
blog now ;)
http://czymkarmickota.yeta.pl
چهارشنبه 30 فروردین 1396 08:49 ب.ظ
My brother suggested I might like this website.

He was totally right. This post truly made my day. You cann't imagine simply
how much time I had spent for this info! Thanks!
sztukakochaniapdf.x101.pl
شنبه 26 فروردین 1396 11:04 ب.ظ
Hello there, I discovered your site by way of Google even as searching for
a similar matter, your website came up, it looks
great. I've bookmarked it in my google bookmarks.
Hi there, just was aware of your weblog through Google, and located that it's really informative.
I am gonna be careful for brussels. I will be grateful if you proceed
this in future. Numerous other people will probably be benefited out of your writing.
Cheers!
http://dobrakarmadlakota.yeta.pl/
شنبه 26 فروردین 1396 08:48 ب.ظ
I'm gone to tell my little brother, that he should also visit this
website on regular basis to obtain updated from newest reports.
BHW
پنجشنبه 24 فروردین 1396 05:49 ق.ظ
I am regular visitor, how are you everybody?

This post posted at this web page is actually nice.
manicure
شنبه 19 فروردین 1396 02:55 ب.ظ
of course like your web-site but you need to check the spelling on quite a few
of your posts. Many of them are rife with spelling issues and I in finding it very troublesome
to tell the reality nevertheless I'll surely come again again.
bit.ly
جمعه 11 فروردین 1396 09:27 ب.ظ
You actually make it seem really easy along with your presentation however I find this topic to
be really something that I think I would never understand.
It kind of feels too complex and very huge for me.
I am taking a look forward for your next
submit, I will try to get the grasp of it!
پویا
چهارشنبه 1 بهمن 1393 07:11 ب.ظ

آفرین بر تو الناز
پویا
چهارشنبه 1 بهمن 1393 07:09 ب.ظ

فاتمه حتما لاستیک هایت لیز بوده
پویا
چهارشنبه 1 بهمن 1393 07:04 ب.ظ

مهرداد من حق رو به تو نمی دهم.
مگان چه تو سر وشیبی باشه چه تو سر بالایی آمپرش ذره ای تکون نمی خوره.به نظر من نظرتو تغییر بده
مهرداد من حق رو به تو نمی دهم.
مگان چه تو سر وشیبی باشه چه تو سر بالایی آمپرش ذره ای تکون نمی خوره.به نظر من نظرتو تغییر بده
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30

نظرسنجی

  به مطالب این وبلاگ چه نمره ای می دهید ؟

 • ابر برچسبها

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :