تبلیغات
خودروهای رور دنیا - رنو مگان ۲۰۰۰ در برابر تویوتا کرولا

خودروهای رور دنیا

شنبه 30 شهریور 1387

رنو مگان ۲۰۰۰ در برابر تویوتا کرولا

نویسنده: امیررضا   طبقه بندی: مقایسه ، 

سلام دوستان

از نظراتتون خیلی متشکرم .

فرا رسیدن سالروز ضربت خوردن مولای متقیان حضرت علی (ع) رو به همه ی شیعیان و دوستداران آن حضرت تسلیت عرض می کنم . امیدوارم که در مراسم احیاء دیشب و شب های آینده من رو هم از دعای خیرتون محروم نکنید .

برای امروز میخوام پس از مدت ها یک مقایسه بین اتومبیل هایی که در کشورمون به فروش میرسن بذارم . امیدوارم که مورد توجهتون قرار بگیره .

منتظر نظراتتون هستم .

Renault megane 2.0 Vs Toyota Corolla Xli

Renault Megane II Saloon (2003) 800x600 wallpaper 1

اگر قصد خرید اتومبیلی در محدوده ی قیمت 35 ملیون تومان رو داشته باشید با چند انتخاب مواجه خواهید شد . تویوتا کرولا - رنو مگان - مزدا 3 و سایر خودروهای وارداتی ( البته به صورت دست دوم ) گزینه هایی هستند که شما پیش روی خود دارید . در این میان اگر از خودروهای دست دوم گذر کنیم سه گزینه ی باقی مانده انتخاب شما خواهند بود . در این میان مزدا 3 به دلیل اسپرت بودن متفاوت از دو خودروی دیگر است به همین دلیل ما در این مقایسه دو خودرویی که از حیث کلاس و ابعاد به یکدیگر شباهت بیشتری دارند را انتخاب کرده ایم .

ملاک این مقایسه انتخاب خودرویی است که دارای طراحی زیبا - موتور پرقدرت و کم مصرف و فضا و امکانات مناسب باشد . به همین دلیل توجه چندانی به وِیژگی های اسپرت نشده است .

طراحی خارجی :

Toyota Corolla Sedan (2009) 800x600 wallpaper 6

طراحی خارجی مگان مدتی است که برای ما عادی و کسل کننده شده چرا که در حدود شش سال از عمر این خودرو گذشته و طبیعتا نباید توقع یک طراحی بروز و جذاب را از مگان داشت . فرم شکسته و زاویه دار چراغ های جلو در کنار جلوپنجره ی کوچک دو تکه به مگان شخصیتی خشک و زمخت می بخشد .  تیرگی خاص این چراغ ها نیز مزید بر علت شده و بر تقویت این شخصیت صحّه می گذارد .

خطوط روی بدنه مگان کاملا محو و کم رنگ است و تنها خطی که اندکی به چشم می آید خط روی کاپوت جلو است که حالتی شکسته به این عضو مگان می بخشد .

مهم ترین نقطه ی ضعف طراحی مگان فرم صندوق عقب است . عموما در تبدیل فرم خودروهای هاچ بک به سدان این مشکل به وجود می آید . ارتفاع بلند این صندوق و طول کوتاه آن به یکدستی طرح مگان لطمه وارد کرده است .

Renault Megane II Saloon (2003) 800x600 wallpaper 8

ستون C بسیار پهن و چراغ های عقب بزرگ به زیبایی مگان تا حد زیادی لطمه وارد کرده است . البته در مدل های عرضه شده در داخل کشورمان ارتفاع عجیب و غیرعادی خودرو ( کافی است تا یک رنو مگان را مثلا در کنار یک پژو 405 قدیمی ببینید ) نیز مزید بر علت می شود و نمای عقب مگان را غیر قابل قبول تر می نماید .

اما طراحی کورولا بر خلاف مگان به خودروهای روز دنیا شباهت دارد . DNA کمری در تمامی بخش های کورولا به چشم می خورد و به همین دلیل زیبایی قابل قبولی را به کورولا می بخشد .

فرم رو به پایین چراغ های جلو و جلوپنجره به همراه خطوط نرم و ماهیچه ای روی کاپوت به این خودرو چهره ای نرم و ملایم می بخشد که دقیقا در برابر مگان قرار دارد .

ارتفاع کوتاه شیشه های جانبی و خطوط نرم روی درها به پویاتر شدن طرح کورولا کمک شایانی نموده است .

Toyota Corolla Sedan (2009) 800x600 wallpaper 28

پاشنه آشیل کورولا نیز همانند مگان قسمت عقب آن است . چراغ های ساده و برآمده ی عقب که به دور از هرگونه جذابیتی طراحی شده اند لطمه ی اساسی را به چهره ی این خودرو وارد می آورد و همین بخش است که باعث می شود یکدستی و هماهنگی طرح کمری در کورولا دیده نشود .

در کل باید گفت که به رغم وجود ضعف در طراحی قسمت عقب هر دو خودرو ; چهره ی بروز تر و زیباتر کورولا در کنار کیفیت ساخت ظاهری بالاتر آن موجب می شود تا امیتاز این بخش به تویوتا کورولا برسد .

طراحی داخلی :

Renault Megane II Saloon (2003) 800x600 wallpaper 15

کابین این تیپ از کورولا دارای قطعات چوبی میباشد که بر خلاف کابین مدل Gli که از قطعات فلزی سود میبرد حس و حالی لوکس تر را به اتاق می بخشد .

استفاده از این قطعات در بخش کنسول وسط و اطراف جعبه دنده موجب زیباتر شدن کابین این خودرو می گردد .

دریچه های کولر در بالاترین بخش کابین جاسازی شده اند و فرم مربع شکل آن ها با سایر بخش های کابین هماهنگ است .

اهرم های دوار در بخش پایین و کنترل ها و دکمه ها از کیفیت ظاهری مناسبی برخوردارند ولی طراحی آن ها خیلی هم مدرن نیست .

ترکیب دو رنگ نقره ای و خاکستری روشن روشنایی خاصی را به کابین کورولا می بخشد که موجب زیباتر جلوه کردن کابین می شود .

فرم طراحی فرمان سه تکه و نشان دهنده های نورانی کورولا اوج زیبایی کابین این خودروست  . بر آمدگی ها و برش های روی فرمان در کنار نشان فلزی تویوتا جذابیت خاصی را به همراه می آورد .

اما در مقابل مگان نیز حرف هایی برای گفتن دارد . انحنای داشبورد و ترکیب رنگ مشکی و کرم ( البته در مدل 1600 دیگر از رنگ کرم خبری نیست ) علاوه بر زیبایی کابین این خودرو را بیشتر شبیه به نمونه های اولیه ای که از گل مخصوص ماکت سازی ( clay ) ساخته شده می نماید .

Toyota Corolla Sedan (2009) 800x600 wallpaper 36

برش بخش میانی دریچه های کولر توسط اهرم دایره ای زیر آن کار بدیعی است که طراحان مگان آن را انجام داده اند .

محل قرارگیری دکمه ها تقریبا مناسب است ولی رنگ مشکی پس زمینه ی آن ها می توانست بهتر از این باشد . جاگذاری دکمه ی فلاشر نیز در پایین ترین بخش کنسول از نکات منفی این خودروست .

فرم طراحی فرمان مگان به هیچ وجه زیبایی این بخش کورولا را ندارد و دایره ی متخلخل قرار گرفته در اطراف نشان رنو نیز  از جذابیت آن  می کاهد .

فضای صندلی های عقب مگان کمی بیشتر از کورولا است و امکان باز شدن یک زیر دستی نیز از ویژگی های مثبت آن است ( که البته در کورولا نیز وجود دارد ) . طول بیشتر نشینمنگاه و ارتفاع بلندتر سقف نیز موجب جادار تر شدن فضای کابین مگان می گردد . ضمن این که این نکته را نیز در نظر بگیرید که پوشش صندلی ها در مگان به مراتب زیباتر از کورولا است .

به رغم زیباتر بودن طراحی داشبورد کورولا امتیاز این بخش نصیب مگان می گردد زیرا خودرویی جادار تر است .

امکانات و ایمنی :

Toyota Corolla Sedan (2009) 800x600 wallpaper 37

تجهیزات رفاهی مگان شامل : پخش صوت CD با چهار بلندگوی 15 واتی - جالیوانی کنسول وسط - داشبورد با قابلیت خنک کنندگی - صندلی های تاشونده ی عقب پرده های آفتاب گیر جانبی و عقب - چهار شیشه ی برقی لمسی - قفل مرکزی - تهویه ی مطبوع اتوماتیک - آینه های بغل برقی و گرم شونده - دماسنج خارجی  و فرمان هیدرولیک با قابلیت تنظیم در عمق و ارتفاع می باشد .

تجهیزات رفاهی کورولا نیز شامل : کولر - فرمان هیدرولیکی - شیشه های برقی - در باز کن با کنترل از راه دور - سیستم پخش CD/MP3 با چهار بلندگو - سیستم ضد سرقت - آینه های جانبی برقی با قابلیت جمع شوندگی  - زیردستی عقب با جالیوانی - کروز کنترل و سنسور پارک  می شود .

با مقایسه ی تجهیزات این دو خودرو میبینیم که مگان جزئیات بیشتری را در تجهیزات خود ارایه می دهد ولی کورولا نیز دارای مواردی نظیر کروز کنترل و سنسور پارک است که در مگان وجود ندارد .

Renault Megane II Saloon (2003) 800x600 wallpaper 17

از حیث ایمنی هر دو خودرو 5 ستاره را از کانون Euro NCAP دریافت کرده اند ولی نصب 6 ایربگ در مگان به جای 2 ایربگ در کورولا برتری مگان را به اثبات می رساند .

در این بخش نیز باید امتیاز را به رنو مگان داد .

موتور و گیربکس :

Toyota Corolla Sedan (2009) 800x600 wallpaper 43

موتور در نظرگرفته شده برای کورولا دارای 4 سیلندر و به حجم 8/1 لیتر می باشد که با وجود سیستم زمان بندی متغیر سوپاپ ها 130 اسب بخار قدرت را در دور موتور 6000 تولید می کند .

حداکثر گشتاور این موتور برابر 170 نیوتون متر است که در دور موتور 4200 به دست می آید .

مصرف سوخت این موتور بین 3/7 الی 7/7 لیتر در صد کیلومتر عنوان شده است . گیربکس اتوماتیک این خودرو نیز از نوع چهار سرعته است .

اما مگان از یک موتور 2 لیتری به قدرت 136 اسب بخار که حداکثر قدرت را در دور موتور 5500 ارایه می دهد سود میبرد . حداکثر گشتاور این موتور برابر 191 نیوتون متر است که در دور موتور 3750 به دست می آید .

ظرفیت باک مگان برابر 60 لیتر و باک کورولا 50 لیتر است .

وزن کورولا 1215 کیلوگرم و وزن مگان 1190 کیلوگرم می باشد. 

اما مصرف 5/7 لیتری مگان در هر صد کیلومتر  همانند کورولا است و از این لحاظ تفاوتی نیز حس نمی شود.

در این بخش نیز مگان با اختلافی اندکبرنده ی آزمایش است .

پایان سخن :

هر دو خودرو دارای ویژگی های خاص  خود هستند . کورولا اتومبیلی زیباتر ( چه در داخل و چه در خارج ) است که تجهیزات - قدرت و ایمنی مناسبی را ارایه می دهد . در مقابل طراحی مگان به هیچ وجه به پای کورولا نمی رسد ولی مگان در هر بخش توانسته با اختلاف اندکی از پس کورولا بر بیاید .

کورولا اتومبیلی است که چه برای شهر و چه برای جاده مناسب است و گارانتی 5 ساله یا 100 هزار کیلومتری آن در کنار کیفیت بالای تویوتا نیازهای بسیاری از فراد را برطرف می کند . در مقابل مگان به دلیل ایمنی و فضای داخلی بیتشر می تواند نظر خانواده ها را به خود جلب کند .

اما در این مقایسه اگرچه مگان توانسته بیشتر بخش ها را با سربلندی طی کند ولی این به آن معنا نیست که کورولا دارای ضعف است و وقتی طراحی زیبای کورولا ( که نقش قابل توجهی در یک انتخاب را دارد ) را در کنار تجهیزات و ایمنی مناسب و مهم تر از همه کیفیت و گارانتی بالای آن قرار میدهیم کورولا برنده ی این آزمایش می شود .

قیمت تویوتا کورولا Xli اتوماتیک هم اکنون برابر 3570000 تومان است که به  صورت  نقدی قابل خریداری است و قیمت مگان 2000 نیز نیز در بازار آزاد چیزی در حدود 35 ملیون تومان است .

رتبه ی اول : تویوتا کورولا Xli

رتبه ی دوم : رنو مگان 2000

خوانندگان عزیز با عرض پوزش برای عکس ها ؛ لطفا برای دیدن گالری عکس های کورولا و مگان بر روی تصاویر کلیک کنید .

نظرات() 
Blundering Ben
شنبه 28 بهمن 1396 09:40 ب.ظ
For this reason, have the terms beforehand.
Robert's Blow Boy
شنبه 28 بهمن 1396 02:04 ب.ظ
Comment!
Bungling Ben
شنبه 28 بهمن 1396 08:42 ق.ظ
Web is an extra globe which could bring you countless opportunities for many resources.
Where Can I Find Someone to Write My College Paper
پنجشنبه 19 بهمن 1396 02:57 ب.ظ
Fabulous, what a webpage it is! This web site presents
helpful facts to us, keep it up.
specadieta.com
شنبه 16 دی 1396 03:51 ب.ظ
Excellent blog here! Also your site loads up very fast!
What web host are you using? Can I get your affiliate
link to your host? I wish my web site loaded up as fast as yours lol
plan cul la madeleine
دوشنبه 11 دی 1396 09:37 ق.ظ
plan cul limoux plan cul la madeleine plan cul sarreguemines plan cul savigny le temple plan cul castelnaudary lyon plan cul
plan cul 65 plan cul gironde plan cul histoire plan cul ifs video amateur plan cul plan cul femme mature plan cul aubervilliers plan cul sur nantes plan cul sur angers plan cul orly plan cul massy
plan cul le pont de claix comment se faire un plan cul rencontre
pour plan cul gratuit plan cul facebook plan cul mayenne plan cul combs la ville plan cul
en cam plan cul la garde plan cul ajaccio plan cul cantal plan cul gros
cul plan cul auxerre plan cul apt plan cul pays basque porno
plan cul homme plan cul plan cul vielle plan cul dans
la somme fille cherche plan cul plan cul le bourget plan cul ville plan cul free plan cul a nantes rencontre plan cul gay cherche plan cul plan cul luce plan cul
ploufragan plan cul 63 plan cul viroflay plan cul
a rouen plan cul sur lyon plan cul video amateur plan cul
jacquie et michel
first date sex trey songz mp3
دوشنبه 11 دی 1396 08:37 ق.ظ
best free dating sites for sex first date sex trey songz mp3 online
dating apps malaysia dating app for asian guys online
dating dangers youtube dating for senior citizens most popular online dating australia my first sex date big beautiful dating site dating for dog lovers canada sex on first date doom relationship southern california dating sites free
dating site nz best free dating sites in russia fitness dating websites
uk first date online dating foodie dating site dating site
outdoors singles sex on date porn best gay dating app india free dating site
pakistani uk big bear dating sites how soon to meet online dating dating
app name ideas all dating sites in canada black
man dating site australia christian dating in new york fully free dating sites european dating websites best online dating winnipeg sugar daddy
dating site review online dating second phone call exclusive dating websites date a cougar website indian dating sites for free online dating
india without registration duluth mn dating sites worst online dating messages dating
sites for fat women best opener for online dating zimbabwe online dating vietnam single
dating site should i try online christian dating top
ten dating apps for android south american dating website
best place for lunch date in bangalore dating websites for
marriage asexual dating site dating online london free free dating sites for big women
dating app for married people
دوشنبه 11 دی 1396 08:00 ق.ظ
online dating funny stories dating app for married people colorado springs dating sites free dating site in belgium lesbian dating
sites free online best way to date online chat room online free pakistan dating website married online dating sites in united
states dating sites for over 60 in australia black christian dating website
over 40 dating sites caribbean singles dating sites high end dating sites
nyc free online dating site for singles and personals asian guys dating site online dating no picture filipina dating site free online dating am
i ugly clever dating profile bios free online dating bristol
how to describe what you're looking for on a dating site dating sites
for single moms what are some safe dating apps sample dating site
profile good dating website about me latest online dating site in usa my
girlfriend uses dating sites do gay dating apps work malaysia
single dating site signs he's addicted to online dating outdoor activities
dating site uk christian dating sites reviews scout dating app
online dating usernames pua online dating muslim singapore dating chat lines free numbers
best dating places nyc best online uk dating sites best online dating for 50 year olds date app japanese dating app all free dating site all dating
sites in uk thailand dating sites free dating tips online chatting 100
free dating site with instant chat bad things about dating sites south african free online dating sites dating sites for over 50 uk
teen gay dating website
دوشنبه 11 دی 1396 04:33 ق.ظ
free dating sites no cost teen gay dating website best date website
oklahoma city dating sites online dating first email subject
line writing a great online dating profile dating sites that are truly free most successful dating site in canada writing the best online
dating profile blind date website india best date spots san antonio mumbai dating android
app date girls online jewish senior dating website funny online
dating one liners free sugar mummies dating sites in nigeria usa
dating sites list caucasian singles dating site free dating site in uk without credit card looking for free dating site in norway
open marriage dating websites mixed race online dating
uk dating site for adults with herpes safe gay dating sites find someone
on dating sites by email dating website profile writers free christian dating sites in australia china dating
online free free app gay dating the truth about lying in online dating profiles hancock nerds dating
site singles free dating sites online best dating sites
japan tall dating site reviews best online dating conversation starters best bisexual
dating apps best free dating site melbourne teen gay dating website free christian dating sites in kenya whats a free online dating
site russian dating site in los angeles how to start online dating message online dating is for losers worldwide online dating sites tips for meeting online date in person free dating
site for friends with benefits beat dating apps my
boyfriend still goes on dating sites japanese dating app iphone caucasian singles dating site
site rencontre thailande gratuit
دوشنبه 11 دی 1396 01:38 ق.ظ
blog rencontre sexe site rencontre thailande gratuit rencontre d
un jour week end rencontre rencontre entre fille
et garcon sute de rencontre site pour rencontre immediate site de
rencontre pour gamer ado rencontre 02100 endroit de rencontre pour celibataire hotel rencontre tournai
comment rencontrer un mec ado site de rencontre handicape valide gratuit annuaire speed dating rencontres musique site de rencontre site
de rencontre via facebook gratuit rencontre sex orleans discussion rencontre ado rencontre femme saint etienne agence de rencontre rencontre sexe
black femme handicapee rencontre site rencontres seniors
suisse site rencontre non payant rencontrer des gens pour voyager soiree rencontre celibataire nimes site de rencontre
norvegien comment rencontrer du monde sur bordeaux site rencontre gratuit 34 site de rencontre moins
de 20 ans rencontre amicale pontarlier app de rencontre forum site de rencontres agence de rencontres
site de rencontre allier 03 top site de rencontre pour ado
rencontre gratuites en ligne site de rencontre pour cadre site de rencontre sans inscription en ligne site rencontre agricole gratuit rencontre homme thouars sites de
rencontre payants site de rencontre noir best site
rencontre rencontre amicale soissons sites de rencontre 100 gratuit
site de rencontre avec femme russe sites rencontres ado site de
rencontre totalement gratuit au canada app android rencontre
contacto con mujeres en murcia
یکشنبه 10 دی 1396 04:38 ب.ظ
conocer personas por internet es malo contacto con mujeres en murcia
contactos con mujeres granada chicas buscando hombres en dallas tx busco una chica como tu
letra chico busca chico rd evisos contacto con mujeres anuncios sexo leon mujeres cristianas solteras en mexico contactos chicas
en castellon chicas buscan pareja como conocer a gente famosa mujer
busca chico lugares para conocer gente en chile contactos con mujeres
de valencia contacto mujeres en barcelona chica busca chico
buscar amigos por facebook en espanol chicas contactos granada como conocer gente nueva en londres conoce gente online donde encontrar mujeres solteras en santiago conocer mujeres en madrid chat para conocer gente numero de mujeres solteras
en houston imagenes de mujeres solteras felices para facebook anuncios chicos panama contacto con mujeres cordoba
red-social-para-conocer-gente-y-buscar-pareja contactos
mujeres benicarlo chica busca chico oviedo chica busca chica capitulo 11 chico busca
chico manizales locanto conocer gente castellon contacto con chicos
de marruecos chico busca chico locanto culiacan donde conocer gente
chile conocer gente nueva por chat chico busca chico en la habana contacto con mujeres en murcia chica busca sexo sevilla bares mujeres solteras madrid chicas buscando hombres en buenos aires chica busca chica
serie temporada 2 encuentros sexuales en asturias chat mujeres solteras pagina para conocer a personas de todo
el mundo redes sociales para conocer personas
en colombia telefonos de mujeres solteras en dallas tx mico conoce gente
nigeria dating sugar mummy
یکشنبه 10 دی 1396 07:06 ق.ظ
totally free deaf dating sites nigeria dating sugar mummy big booty dating sites
best free online dating perth online dating sitea free online
casual dating sites greek cypriot online dating sugar
daddy dating websites uk tamil dating site salem laval quebec free dating
sites polish dating site uk filipina dating sites canada
top 10 dating websites in china online dating respond not interested free black dating sites
online best free dating websites in usa
history of online dating websites dubai best dating website dating websites for weirdos dating nearby app top african american dating websites herpes dating website australia
video chat dating sites cute taglines for online dating
gay online dating apps kent dating sites daddy dating site online dating horror stories
fat ireland dating sites review top 20 free uk dating sites free professional dating websites free dating site for 40 and
over free dating sites pittsburgh best app for online dating in india free dating
search engine best dating site india dating site in us cheap online dating
dating sites tanzania best conversation starters online dating english teachers dating site free dating sim apps for guys dating websites for over 50 christian dating sites free united states top indian dating sites for
free indian online dating australia how to make
a girl want sex on first date dating sites without registration best online dating
websites in usa online dating kenya
sexe mature
شنبه 9 دی 1396 11:00 ب.ظ
accessoires sexe sexe mature tunisie porno sexe barcelone chocolat sex le
sexe gratuit france porno amateur image de femme sexie karine ferri sex tape cortex porno
sex house photo de manga porno femme de sexe sene de sexe video porno asiatique jenna porno centerblog sexe bureau
porno porno 3d sbs video porno jeune femme annonce
rencontre sexe video porno maman histoire sexe congo porno
porno gratuitement femme de footballeur porno porno gratuit mature
jeux de sex pour fille et garcon hd brazzers porno histoire courte porno emoticone porno porno merde sexe
homme rase hamester porno jeune blonde porno casual teen sex actrice porno nom mobile sex film scene sex tabatha cash film porno porno
masturbation omegle porno questionnaire sexe sexes vieilles porno maman porno xnn video
sexe piscine porno model porno grosse bite noir film x porno
sex cinema
شنبه 9 دی 1396 10:48 ب.ظ
jeu de carte porno sex cinema sex tap adult sex porn tv filme
sexe sex vidoes porno cite shemales sex video sexe gratuits eva
longoria sex nouvelle actrice porno film porno gourmandix porno jeune couple parodie sexe filme
porno xxl omegle sexe star de porno juste pour le sexe porno vieilles lesbiennes eva longoria sex sit porno gratuit porno gay 18 film porno vieilles porno gay gif flash porno film porno booty annonce sexe bretagne sexe aisne clip de rap porno snap sex
porno vieille femme porno familly porno elf massage du sexe eva
longoria sex tape sexe video teen video porno xxx black sexe entre gay sex 69 sexe fille sexes
videos photo hard sex videos porno porno ejac facial slow sex cam sexe en ligne dloha porno porno gratuit sexe voyeur sexe
ancienne actrice porno
recontre plan cul
شنبه 9 دی 1396 07:35 ب.ظ
plan cul tulle recontre plan cul cherche plan cul gratuit plan cul internet
plan cul val de marne bordeaux plan cul plan cul
sur brest plan cul gaillac plan cul mougins plan cul en sarthe plan cul sur tours
plan cul sarrebourg site plan cul serieux le plan cul com plan cul 93 plan cul caen plan cul lescar plan cul a 3 plan cul dieppe plan cul
lucon plan cul sartrouville plan cul pour femme plan cul gratuit sans abonnement plan cul alencon femme cherche plan cul paris plan cul la
valette du var plan cul douchy les mines plan cul meaux plan cul le chambon feugerolles plan cul
le chesnay plan cul ardennes plan cul fresnes plan cul gratuit sans abonnement
plan cul 52 plan cul millau plan cul yvetot plan cul haute
garonne plan cul cogolin plan cul saint mande plan cul nantes
gratuit plan cul gay var rencontre pour plan cul plan cul pres de chez toi plan cul le perreux sur marne plan cul aisne salope pour plan cul
plan cul lievin plan cul sallanches plan cul talence plan cul saint maur des fosses
buscar amigos de todo el mundo
شنبه 9 دی 1396 02:48 ب.ظ
bares para conocer gente en buenos aires buscar amigos de todo el mundo
buscar mujeres solteras en mexico aplicaciones para conocer gente sin facebook
chicas q buscan chicos contactos chicas vizcaya busco una mujer madre soltera
contactos chicas benidorm busco chica para pasar el rato conocer
gente onlin buscar amigos para viajar buscar chicas gratis contacto mujeres palencia como se
puede buscar personas por internet busco mujeres solteras
en quito ecuador como hacer amigos pdf gratis contactos con mujeres solas buscar hombres
guapos en facebook app conocer personas cercanas contactos chicas calientes chat
para conocer gente chile actividades conocer gente barcelona chicas
en busca del amor contacto mujeres lanzarote ver mujeres solteras app
para conocer gente chile contactos chicas en madrid busco contactos con mujeres mujeres para conocer
en san juan delos lagos conocer gente en santiago de compostela conocer gente vitoria chat buscar amigos por internet para chatear
pareja busca chica trio chica busca a chica serie conocer gente online sin registrarse como puedo conocer
a personas de otros paises contactos mujeres almansa contacto mujeres alcala de henares paginas de anuncios de sexo aplicacion conocer gente cristiana como conocer chicas por
instagram red social para conocer gente de estados unidos chat para conocer
amigos chile gay busca chico lugares para conocer
personas en bogota telefonos de mujeres buscando hombres en houston conocer gente amigos barcelona red social
buscar amigos mujeres cristianas solteras de canada madura
busca chico para sexo
se buscan chicas para
شنبه 9 دی 1396 01:06 ق.ظ
mujer busca hombre para relacion seria en espana se buscan chicas
para paginas para conocer gentes paginas para conocer gente argentina busca chicos de
phoenix az aplicacion para conocer personas nuevas mujeres para conocer en bogota
conocer gente espanola en berlin imagenes de mujeres solteras chistosas sitio para conocer personas de otros paises app android para conocer personas contacto mujeres gandia hombre
buscando mujeres solteras conocer a mujeres
colombianas conocer gente gratis en espana contactos con mujeres en espana chica busca chico navarra mujeres que buscan pareja en buenos aires donde encontrar personas por internet contactos chicas leon conocer gente en jaen conocer gente de
otros paises por internet como conocer a mujeres rusas contactos de
whatsapp de mujeres como conocer gente en facebook como conocer amigos por facebook buscar
contacto de mujeres chico gay busca novio contacto mujeres en sevilla buscar amigos por chat chile contactos
mujeres en almeria contactos con mujeres en toledo para
conocer personas gratis mujeres solteras buscan pareja en uruguay conocer gente
para salir por madrid contacto mujeres sevilla contactos chicas en malaga chico
busca chico culiacan olx numero de mujeres solteras en puerto rico quiero conocer mujeres en internet
anuncios clasificados mujeres chat para conocer
gente en colombia conocer chicas de todo el mundo buscar amigos por facebook en espanol conocer gente en madrid actividades pagina de internet para conocer personas contactos chicas badajoz chico busca chico
en malaga chicas en busca de problemas chicas al telefono que nunca suena conocer
mujeres cubanas
plan cul cantal
جمعه 8 دی 1396 06:38 ب.ظ
plan cul bruz plan cul cantal plan cul beurrette plan cul senlis plan cul 31
plan cul floirac plan cul fleury les aubrais plan cul sotteville les
rouen meilleur site plan cul gratuit plan cul occitanie rencontre plan cul gay plan cul facebook plan cul saint just saint rambert plan cul longjumeau plan cul
ville d'avray application pour plan cul plan cul lyon gay plan cul clamart plan cul blagnac plan cul charleville mezieres
plan cul le pecq plan cul saint francois
plan cul sur nimes plan cul saone et loire plan cul
a plusieurs plan cul beurette paris site plan cul gratuit sans inscription plan cul lattes plan cul arras plan cul
shemale plan cul milf lyon plan cul rencontre plan cul sans inscription salope plan cul plan cul pernes les fontaines plans cul gratuit plan cul garches
plan cul claye souilly plan cul ou amour
proposer plan cul plan cul gratuit toulouse plan cul ifs plan cul 75 plan cul saint joseph plan cul begles plan cul le portel plan cul les ulis plan cul vielle plan cul colombes plan cul
toulouse
100 free european dating sites
جمعه 8 دی 1396 02:10 ق.ظ
military dating websites reviews 100 free european dating sites top 10 free online dating sites uk best
free dating sites in america first line on a dating site interesting first
messages online dating free dating 100 percent free top 100 free dating sites in the world we should
dating site rate my online dating profile view dating
profiles without signing up dating site gay uk online free
dating sites columbus dating sites best dating websites for guys whats a good dating app for
iphone best dating site opening message how many marriages from online dating best swinger dating sites farmer
dating websites best simple dating sites free dating website
johannesburg wiccan pagan dating sites online dating
houston tx dating sites free search dating site highest success rate uganda dating sites latest free online dating sites cougar dating apps for android aussie online dating ios dating app free dating in gambia dating
site free india good starter message for online dating online dating sites
free canada good caption for dating site hot dating website picture dating app online dating ireland single parents dating sites adult
best interracial dating site free best ice breakers online
dating why is my boyfriend always on dating sites interracial dating sites uk free
global dating sites most popular free dating site in canada sample female
profile for online dating online dating introduction message sample dating site for black woman and white man leeds dating sites
social media dating websites
پنجشنبه 7 دی 1396 08:16 ب.ظ
one time dating site social media dating websites review of online dating sites
in india marriage online dating sites free dating chat
usa dating site mature singles only dating sites for gay females executive dating agencies
australia cameron dallas online dating free christian online dating chat
rooms online dating sites for lesbians funny headline for online dating free herpes dating site
online dating pakistan dating site for successful
singles most exclusive online dating site shark
tank dating site found boyfriend's profile on dating site dating websites for sugar babies online dating is cheating medical professional dating sites
british dating sites in america online dating manchester top free military dating sites good things to talk about online dating exclusive
dating sites black lesbian dating site florida cheating dating site dating sites for people with hiv separated dating site website dating dating
sites for over 65 dating sites seattle married couples dating app dating sites for 30 year olds amish dating site free online dating for south africa online dating site free chat group dating website free online dating site in poland teenage dating sites uk free online dating sites for police gay girl dating sites low self-esteem
and online dating free dating websites in montreal free dating
sites to get laid conversation tips online dating free dating sites review
pagan dating site canada dating sites for singles looking for
marriage
sex baise
پنجشنبه 7 دی 1396 11:41 ق.ظ
video porno doux sex baise film porno anal video porno cuni la video porno du
jour arb sex porno elle pleure rencontre sexe angers hot porno video histoire de sexe jeune
film porno veille video sexe mobile porno amateure cindy lopes video porno lea salame sex blog
sex porno parody porno 666 crossdresser sex video porno gays film sex xxx
histoire sex gay porno disco tv sexe porno boite video porno gay
muscle amateur sex porno veille accessoires sexe beau cul porno video porno amateurs gratuit porno disney photo porno gratuites
megane fox sex galerie photo porno licorne sexe film porno en ligne video porno hermaphrodite
jeux porno hentai films x porno anaelle porno paris hilton sex tape liza del sierra sex sexe video black sexe porno
gratuit extreme sex nom d actrice porno kim sex tape video sexe insolite site de rencontre sex gratuit
free dating sites canada quebec
پنجشنبه 7 دی 1396 06:39 ق.ظ
big tit dating site free dating sites canada quebec best
indonesian dating sites couples dating sites free video dating apps for iphone us military dating
site dating sites uk free free gay dating apps uk dating sites married uk online dating new zealand reviews punjabi
dating sites canada east london dating site free dating websites ottawa
best dating website mumbai free online dates couples dating site
nz single ladies dating in kenya gay dating website nz australian dating sites uk online dating not a
good idea best online date questions az dating sites online dating stories uk new free dating site in nigeria canadian dating app free free dating sites in dc dating websites
in india review free dating website scotland free email dating sites uk dating apps for teenagers websites dating dating websites for animal lovers sugar mummy
dating site malaysia best dating tips sites gay dating site in kenya free
online dating sugar daddy brazilian dating app top lgbt dating sites dating website for
cougars couples dating sites free new dating site app christian online dating calgary black dating sites
for singles found my husband on a dating site top casual dating sites
dating sites in dubai a dating site for nerds most
popular online dating australia online dating older guys 5 steps to online
dating success
black sex video
پنجشنبه 7 دی 1396 05:44 ق.ظ
le premier sexe black sex video resto du sexe you sexe porno amateur anal
sequence porno sex 3 sex incest sexe a 3 porno black gros seins porno nylon trou du cul porno
du porno cum sex porno tenue sexy le porno video cindy bastien porno video porno gyneco porno vieu site porno femme sexe entre couple porno jeune 18 porno 18 gratuit webcam porno xxx celebrite sexe laure sinclair porno
sexe lille live sexe cam sex retro porno angela sexe tape shanna kress porno ass sexe amateur videos poupee gonflable porno xx sexe
sexe addict cam amateur film sex arab sexe trio sex hijeb
shy m sex tape porno streamig philippine sex sexe paca bite geante
porno jeux sexi film porno gratuit en ligne 1er casting porno
massage sex paris porno alexandra lamy
which online dating site is free
پنجشنبه 7 دی 1396 02:58 ق.ظ
popular gay dating site in india which online dating site is free funny online dating conversations dating websites for lesbians free dating websites without registration south african online dating
site free lesbian dating site toronto online dating apps iphone australia dating website online dating statistik
schweiz meeting after online dating white
black dating sites international dating site europe over sixty dating uk how to start an online dating profile best place for
online dating best free canada dating sites top dating sites in india san francisco best online
dating chat for free dating sites 50 plus dating site nl pet dating site canada dating sims online egyptian dating site
christian dating sites in canada aspergers dating site canada online dating
bad for self esteem how to search online dating profiles free dating sites usa
canada online dating site without registration middle aged dating
sites singles free online dating site dating sites first message free erotic dating sites just single parents dating site reviews black male
dating sites free canadian herpes dating sites true love dating
sites girl dating site names free christian dating sites 100 free free sugar momma dating site best free
dating sites online find dating sites my husband dating website herpes best free dating site in france best free
dating site search best dating websites in melbourne muslim dating app singapore online dating how
to tell if a girl is interested lesbian dating websites london
new free online dating
چهارشنبه 6 دی 1396 10:32 ب.ظ
online dating dc area new free online dating dating sites that use phone numbers mobile apps for dating india dating site singapore expats black military online dating what to say
to someone you like on a dating site free christian disabled dating
sites mumbai online dating club free dating sites dublin best online dating apps in india successful dating sites in india free christian singles chat rooms
no registration hippy chick dating sites dating website for mentally disabled
sports fans dating sites is there a dating site for transgender free dating sites in usa without credit card black girls dating site best dating site
for singles over 50 free online dating christian uk adventist dating sites free good online first date ideas best date site in dubai biggest dating sites
in the world lafayette indiana dating sites
dating sites login best casual dating app ireland
100 free online senior dating sites what are the best dating sites for professionals best dating sites in glasgow my boyfriend caught me on a dating site dating website user
numbers 100 free online dating site in singapore paid dating sites australia giving out phone number online dating dating site for adults
russian dating sites in usa free online dating sites in uk for singles most popular thai dating app iran dating
sites online dating bad or good high five dating site best
dating site for working professionals free dating sites rochester
ny good things to say on a dating site free chat line phone numbers sample online dating profile
milf dating app young singles dating website
plan cul dans l eure
چهارشنبه 6 دی 1396 07:41 ب.ظ
sites plans cul plan cul dans l eure plan cul athis mons plan cul pierre
benite plan cul les herbiers plan cul chamalieres plan cul fougeres plan cul chatenay malabry plan cul cote d armor plan cul sur
amiens plan cul dans la somme plan cul gennevilliers app plan cul femme mature pour plan cul plan cul dinan plan cul hericourt plan cul
montigny en gohelle plan cul en charente plan cul sur nimes plan cul mantes la jolie rencontre plan cul
cougar plan cul sans lendemain site pour plan cul plan du cul plan cul chennevieres sur marne paris plan cul
plan cul chartres femme cherchant plan cul plan cul riedisheim plan cul gay bordeaux plan cul aubagne plan cul argenteuil
plan cul aujourd hui plan cul sur internet plan cul tourlaville plan cul la
courneuve plan cul choisy le roi plan cul vaureal plan cul lagny sur
marne qu est qu un plan cul plan cul photo plan cul grosses plan cul 94 plan cul femme agee plan cul croix plan cul stains plan cul bernay
plan cul pontault combault plan cul domont plan cul limeil brevannes
100 free taiwan dating site
چهارشنبه 6 دی 1396 08:19 ق.ظ
caught my boyfriend on dating websites 100 free taiwan dating site free dating site
in london uk best dating site for singles senior dating sites in india free online dating
sites liverpool kuwait dating site 100 free free dating
sites in youngstown ohio black date site best dating websites for young professionals russian dating sites funny top dating
sites europe asian dating sites for free no creditcard needed should i use online dating sites
online dating bangladesh dhaka online dating apps for windows phone free chat room dating sites what dating websites actually work free chat room online dating success rate dating sites free ios dating apps
funny headline for dating website quick message for dating site what is
the best online dating site in ireland stigma with online dating best dating sites singles over 50 funny dating site first messages dating website set up costs
dating site for rich sugar mummies online dating dallas
best free dating site china filipino dating site in london cougar dating sites free bbm dating site headline for dating website dating websites india free best
online dating switzerland best christian dating site
in kenya brazilian women dating site dating website for professionals
canada dating help chat room atheist agnostic dating
sites uk no 1 dating website indian dating sites free online what to write first contact online dating las vegas local dating sites best online
dating sites toronto top 5 100 free dating sites buddha dating site free online dating sites chat
site de rencontre liege
دوشنبه 4 دی 1396 08:07 ب.ظ
site rencontre haut de gamme site de rencontre liege nom
de site de rencontre pour ado se decrire avec humour sur site de
rencontre rencontres amicales limoges site de rencontre loire site
de rencontre gratuit 18000 site de rencontre dans
l'aude skype rencontre un probleme et doit fermer salle de sport pour
rencontre rencontre a pau site de rencontre gratuit 92 mariage islam rencontre
site de rencontre gratuit pour handicapes chat site de rencontre
site de rencontre catholique suisse site de rencontre gratuit handicap site de rencontre
juif 100 gratuit tout les nom des site de rencontre reseau de rencontre agence rencontre
asie site de rencontre gratuit 67 pour ado ou rencontrer un homme intelligent site
de rencontre black rencontres amis 54 site de
rencontre gratuit top 5 site se rencontre sans inscription site de rencontre de l'oise blog rencontre gratuit
site de rencontre gratuis site de rencontre gratuit 76 site de rencontre femme celibataire rencontres amicales seniors gratuites
site de rencontre gratuit nature rencontre jura gratuit site de rencontre efficace ou pas rencontre gratuite sexe site de rencontre libre rencontres facebook site de rencontre 100 gratuit paris tous les sites de rencontre 100 gratuit site de rencontre canadienne gratuit rencontre femme pour sexe site de rencontre gratuit pour
seropositifs site de rencontre personnes agees gratuit salle de
sport pour rencontre site rencontre amicale nice site de rencontre femme ukrainienne gratuit site rencontre 100 gratuit homme site de rencontre gratuit
29 sans inscription
plan cul acheres
دوشنبه 4 دی 1396 06:54 ب.ظ
plan cul les lilas plan cul acheres beurette plan cul plan cul gravelines plan cul facile et
gratuit plan cul ardennes plan cul marseille comment faire un plan cul plan cul sassenage plan cul
le perreux sur marne plan cul vieille plan cul sexe plan cul haute garonne plan cul lattes plan cul gay cannes plan cul cergy plan cul lot plan cul mondeville plan cul monteux plan cul strasbourg plan cul
schoelcher plan cul cantal plan cul ollioules plan cul 974 plan cul
biarritz plan cul laval plan cul pas cher mature pour plan cul plan cul hyeres rencontre plan cul
paris plan cul perigueux plan cul la reunion plan cul
nogent le rotrou plan cul paris 14 plan cul maubeuge plan cul viroflay plan cul saone et loire homme cherche femme pour plan cul plan cul 18 ans
plan cul le chambon feugerolles plan cul bernay photos
plan cul site plan cul totalement gratuit plan cul hautes pyrenees plan cul lesbienne trou du cul en gros plan plan cul fort de
france plan cul le moule plan cul corse plan cul application
busco chica interna bilbao
دوشنبه 4 دی 1396 02:55 ب.ظ
contactos con mujeres valladolid busco chica interna bilbao contacto mujeres cartagena chicas en busca de chicos chico busca
chico en pontevedra chica busca chico en palencia conocer gente gratis sin pagar nada aplicacion para conocer gente en bogota anuncio sex asturias aplicaciones
para conocer gente chile busco chico activo en humble tx busco chico para
relacion formal lugares para conocer gente en bogota conociendo gente de chihuahua chicas buscando hombres en buenos
aires chicas en busca de chicos cuales son los mejores lugares para conocer gente
conocer gente nueva en barcelona paginas para conocer gente argentina mujeres solteras buscando pareja gratis
mujeres solteras en madrid espana chat chico busca
chica conocer gentes de otros paises contactos cordoba mujeres busco un hombre que me quiera y yo tambien contactos
con chicas en alicante contactos chicas vizcaya aplicacion android conocer chicas paginas para chatear
y conocer gente nueva mujeres solteras putas contactos con mujeres en huelva conocer a
mujeres contactos chicas sevilla sitios para conocer gente cristiana grupos para conocer gente en bogota pin de mujeres solteras facebook
chico busca chico en cusco sicuani paginas de contactos con mujeres gratis mujeres para hacer el amor en miami numero
de mujeres solteras en panama pagina para conocer gente tinder chica busca chico para relacion seria df contacto con mujeres en almeria actividades para conocer gente en toledo los mejores sitios para hacer amigos mujeres buscando hombres en houston contactos
mujeres alcala de henares chica busca amistad lima peru conocer
gente caracas venezuela como hacer amigos por internet
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30

نظرسنجی

  به مطالب این وبلاگ چه نمره ای می دهید ؟

 • ابر برچسبها

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :