تبلیغات
خودروهای رور دنیا - بازگشت پس از ۹ سال ؛ لانچا دلتا دوباره متولد شد

خودروهای رور دنیا

سلام دوستان

از نظراتتون خیلی متشکرم . از اظهار لطف و محبتتون هم ممنون . از آقای میرفخرایی خواهش میکنم که اگه این مطلب رو میخونن یک بار دیگه ایمیلشون رو در قسمت متن نظرات بنویسن چون با عرض شرمندگی نتونستم به سایتشون دسترسی پیدا کنم .

برای امروز یکی از جدیدترین خودروهای معرفی شده رو مورد بررسی قرار میدم . امیدوارم که این مطلب مورد پسند شما خوانندگان گرامی قرار بگیره و از این كه مطالب رو با ذكر منبع نقل میكنید متشكرم .

منتظر نظراتتون هستم .

Lancia Delta

Lancia Delta

لانچا دلتا در پاییز سال ۱۹۷۹ متولد شد . این خودرو به دلیل برخورداری از طراحی نوآورانه و ویژگی های فنی و ظاهری مناسب توانست خیلی زود به خودرویی محبوب و پرطرفدار تبدیل شود به طوریكه در سال ۱۹۸۰ موفق به دریافت عنوان " خودروی سال " از طرف روزنامه نگاران شد .

این خودرو در ابتدای امر با سیستم انتقال قدرت به چرخ های جلو و دو موتور ۳/۱ و ۵/۱ لیتری كه به ترتیب ۷۵ و ۸۵ اسب بخار قدرت تولید میكرد وارد بازار شد . اما كم كم موتورهای جدیدتر و قدرتمندتری نیز به خانواده ی موتورهای این خودرو افزوده شد به طوریكه در سال ۱۹۸۲ گونه ی GT این خودرو با یك موتور 6/1 لیتری 105 اسب بخاری ظاهر گشت و توانست به سرعت 180 كیلومتر بر ساعت نیز دست یابد .

فروش این خودرو تا سال  1994 ادامه یافت ( در انگاستان ) در حالی  در این مدت تعداد 480000 دستگاه از این خودروی معروف در سراسر دنیا به فروش رسید .

اینك پس از گذشت ۹ سال از توقف تولید نسل قبلی این خودرو شركت لانچا تصمیم گرفت تا بار دیگر این اتومبیل را احیا كند .

اولین چیزی كه در این خودرو جلب توجه میكند طراحی خشن و جذاب آن است كه پیرو سبك طراحی ایتالیایی صورت گرفته است . 

طراحی این اتومبیل در مركز طراحی لانچا صورت گرفته است . 

Lancia Delta

خطوط بدنه و كاپوت در قسمت جلوی خودرو بیشتر حالتی خشن و هجومی به اتومبیل بخشیده است و در كنار چراغ های كشیده و تیز نمای بیرونی لانچا را جذاب تر ساخته است .

جلوپنجره ی این خودرو به خوبی توانسته تركیبی از پیشرفتگی و سنت را به معرض نمایش بگذارد . البته نباید در این میان از نقش نوار كرومی كه در اطراف جلوپنجره قرار دارد و جلوه ی خاصی به خودرو بخشیده است صرف نظر كرد .

خطوط قسمت جلو هنگام رسیدن به ستون C و گلگیرهای عقب حالتی ملایم تر به خود میگیرند و بیشتر سعی در حجیم تر و عضلانی جلوه دادن این بخش دارند . این سبك طراحی هماهنگی مناسبی با درب قسمت عقب دارد كه در پایین تر از حد معمول قرار گرفته است .

محل جاگذاری چراغ های عقب -  كه از جنس LED میباشند - با توجه به فرم گلگیر و خطوط بدنه مناسب است و باعث شده كه طرح این خودرو علی رغم پیچیدگی در ابعاد و سطوح ساده و یكدست به نظر برسد .

قابل ذكر است كه برای این اتومبیل امكان انتخاب 12 رنگ ( برای بدنه ) و چهار رینگ با طرح مختلف ( در ابعاد 16 - 17 و 18 اینچ ) وجود دارد .

Lancia Delta

دلتا در داخل نیز حرف های زیادی برای گفتن دارد . رنگ بندی فوق العاده ی  این خودرو در قسمت داشبورد  كه علاوه بر هماهنگی زیبایی و جلوه ی بسیار زیادی را نیز برای كابین این اتومبیل به ارمغان آورده است به قدرتی زیبا هست كه بتوان از قرارگیری نه چندان متناسب دكمه ها و دریچه های كولر گذشت .

پوشش صندلی ها - فرمان و داشبورد تماما از مرغوب ترین چرم ها ( از جمله چرم آلكانتارا ) است و به كارگیری هوشمندانه ی آن تحسین هر كسی را برمی انگیزاند .

دلتا اولین اتومبیلی است كه در این كلاس پوشش چرم را ( آن هم با این كیفیت ) به طور استاندارد عرضه میكند و از این لحاظ به سلف خود شباهت زیادی دارد ( در نمونه های اولیه ی لانچا دلتا تجهیزاتی به طور استاندارد نصب شده بود كه در كلاس خود بی نظیر بود مانند نصب سیستم " پاور ویندو " ) .

مشتری برای انتخاب رنگ كابین خودروی خود با سه انتخاب روبرو است : مشكی - آبی و تركیب بژ با مشكی .  البته برای انتخاب پوشش صندلی ها نیز چهار امكان مختلف وجود دارد .

تمامی موتورهای قدرتمند این خودرو توسط واحد تكنولوژی سیستم انتقال قدرت فیات موسوم به FTP طراحی و ساخته شده است . چیزی در حدود 20000 نیروی كار - 15 كارخانه و 10 مركز تحقیقات در كشورهای مختلف دست به كار شدند تا وظیفه ی طراحی و تولید موتورهای این اتومبیل را بر عهده بگیرند .

موتورهای بنزینی این خودرو عبارتند از :

 • 4/1 لیتر حجم - 120 و 150 اسب بخار قدرت :  موتور اول 150 اسب بخار قدرت را در دور موتور 5500 تولید مینماید و موتور دوم كه ضعیفتر است در دور موتور 5000 120 اسب بخار قدرت تولید مینماید . میزان گشتاور هر دور موتور برابر 206 نیوتون متر است كه موتور قویتر این میزان گشتاور را در دور موتور 2250 و موتور ضعیفتر در دور موتور 1750 تولید میكند .
 • 8/1 لیتر حجم - 200 اسب بخار قدرت : این موتور كه مجهز به دوتوربوشارژر است از نرمی و عملكرد بالایی برخوردار است . تزریق سوخت به طور مستقیم باعث شده تا بازدهی این موتور افزایش یابد .

Lancia Delta

موتورهای دیزلی این خودرو عبارتند از :

 • 6/1 لیتر حجم - 120 اسب بخار قدرت : این موتور 16 سوپاپه با بهره گیری از سیستم توربوشارژر 120 اسب بخار قدرت و 300 نیوتون متر گشتاور تولید میكند . میزان مصرف سوخت این موتور نسبت به نمونه های مشابه 8 % كاهش پیدا كرده است .
 • 9/1 لیتر حجم - 190 اسب بخار قدرت : بارزترین ویژگی این موتور استفاده از دوتوربوشارژر پیشرفته است كه دارای ابعاد متفاوت میباشند . به طوریكه توربوشارژر كوچكتر در دور موتورهای زیر 1800 به كار می افتد و توربوشارژر بزرگ نیز در دور موتورهای 1800 - 3000 وارد عمل میگردد . از دور موتور 3000 به بعد هر دو توربوشارژر به طور همزمان مشغول به كار خواهند شد . قابل ذكر است كه گشتاور این موتور برابر 400 نیوتون متر میباشد كه در دور موتور 2000 دست می آید .

شركت لانچا برای این خودرو سه نوع گیربكس مختلف در نظر گرفته است :

 • M32 : دستی - 6 سرعته - برای مدل های 120 و 150 اسب بخاری بنزینی
 • C530 : دستی - 6 سرعته - برای گونه ی 6/1 لیتری دیزلی
 • M32 : تركیبی - 6 سرعته - برای گونه ی 6/1 لیتری دیزلی

گیربكس های زیر نیز در آینده ی نزدیك در دسترس هستند :

 • F40 : دستی - 6 سرعته - برای مدل 9/1 لیتری دیزلی
 • Aisin : سكوئنشال - 6 سرعته - برای مدل بنزینی 200 اسب بخاری

قابل ذكر است كه تمامی موتورهای در نظر گرفته شده برای این خودرو چه دیزلی و چه بنزینی استاندارد آلایندگی یورو 5 را پاس میكنند .

Lancia Delta

پایان سخن :

شركت لانچا با احیا كردن مدل دلتا قصد دارد تا آبروی از دست رفته ی خود را دوباره بدست بیاورد . موفقیت مدل دلتا منجر به موفقیت لانچا خواهد شد به همین دلیل این شركت سرمایه گذاری زیادی را انجام داده تا این ودرو تا حد ممكن بی نقص روانه ی بازارهای فروش گردد . به هر حال باید منتظر ماند و دید كه آیا لانچا توانایی شكست دادن رقیبان قدرتمند آلمانی خود را دارد ؟

۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰

نظرات() 
http://abusivespecies770.jimdo.com/2015/08/14/hammer-toe
چهارشنبه 18 مرداد 1396 09:07 ق.ظ
I don't even know how I ended up here, but I thought
this post was good. I do not know who you are
but certainly you are going to a famous blogger if you aren't already
;) Cheers!
manicure
شنبه 19 فروردین 1396 03:39 ب.ظ
I'm not sure exactly why but this blog is loading
extremely slow for me. Is anyone else having this issue or
is it a issue on my end? I'll check back later on and see if the problem still exists.
امیرحسین
دوشنبه 20 خرداد 1387 10:06 ق.ظ
سلام..
طراحی جالبی داره ، یه جورایی متفاوت ! ..زیاد محصولات Lancia رو دنبال نمی کنم اما گوشه و کنار در مورد محصولاتش شنیدم ... توضیحاتت خیلی خوب و جامع بود پ.. در ضمن ممنون که سر زدی .. موفق باشی..!!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

نظرسنجی

  به مطالب این وبلاگ چه نمره ای می دهید ؟

 • ابر برچسبها

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :